Zdrowie

Co to jest kannabichromen?

Co to jest kannabichromen?

Co to jest marihuana?

Na to pytanie pobieżną odpowiedź zna chyba każdy. Marihuana, to coś, co pali się tak jak papierosy i po czym człowiek czuje się radośnie i błogo. Faktycznie, tak właśnie jest. Marihuana ma postać suszu, którym napełnia się papierowe bibułki nazywane jointami lub skrętami. Używka ta doczekała się wielu pieszczotliwie brzmiących nazw. Mówią na nią gandzia, maryha, trawka, zielsko lub zioło. Produkcja i sprzedaż marihuany nie wszędzie jest legalna. Polskie prawo nie zezwala na prowadzenie hodowli konopi i wytwarzanie z nich marihuany. Nie wolno robić tego nawet na własny użytek. Marihuana została zdelegalizowana w Ameryce w latach trzydziestych ubiegłego wieku. W 2016 roku Barack Obama zalegalizował ją w kilku stanach. W Europie marihuana rekreacyjna legalna jest w Hiszpanii i w Holandii. W krajach tych można zobaczyć wielkie plantacje konopi, nad którymi unosi się charakterystyczny aromat.

Chemiczny skład konopi indyjskich

Chemiczny skład konopi indyjskich jest bardzo ciekawy. Rośliny te zawierają niemal pięćset różnych związków. Nauka od lat bada je szczegółowo. Wiadomo już, że w konopiach obecne są flawonoidy, terpeny, kannabinoidy i kwasy kannabinoidowe. Najciekawszymi związkami zawartymi w tych roślinach są kannabinoidy, wśród których rozróżniamy psychoaktywne i niepsychoaktywne. Do pierwszej grupy należy m.in. tetrahydrokannabinol THC. Związek ten sjest sprawcą zmiany nastroju, zachowania, reakcji i odbioru rzeczywistości, jaka ma miejsce już w trakcie zaciągania się aromatycznym dymem z palonego skręta. Niepsychoaktywnym składnikiem konopi i marihuany jest kannabidiol CBD. Składnik ten ma liczne właściwości przydatne w łagodzeniu objawów wielu chorób. Produkty o wysokiej zawartości CBD wykorzystywane są w łagodzeniu objawów stwardnienia rozsianego, chorób reumatycznych, migreny, fibromialgii, padaczki lekoopornej, jaskry, astmy i nieswoistych zapaleń jelit.

Co to jest kannabichromen?

Badając skład chemiczny konopi, naukowcy stwierdzili, że jest w nich także związek o nazwie kannabichromen CBC. Związek ten wykazuje podobne właściwości co CBD. Działa przeciwbólowo, antydepresyjnie i przeciwzapalnie. Specjaliści od genetyki marihuany pracują nad stworzeniem odmian o wysokiej zawartości tego składnika. Specjaliści od medycyny zastanawiają się z kolei nad tym jak odmiany te wykorzystać w przynoszeniu ulgi pacjentom cierpiącym na różne schorzenia.

Tekst został napisany na podstawie https://www.taniesianie.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *